Matura próbna z matematyki na poziomie podstawowym już za kilka dni. Będziesz mogła ją napisać w najbliższy weekend (30-31 stycznia 2021 roku). O ostatecznym kształcie matury zostanie powiadomiony każdy zapisany (tutaj), ale jeśli jesteś ciekawa pierwszych szczegółów, to zapraszam do lektury.
Matura próbna – najważniejsze informacje
Zacznijmy od najważniejszych kwestii. Na maturę próbną z matematyki możesz się zapisać tutaj (pamiętaj, by w mailu zwrotnym potwierdzić zapis na maturę!). Matura jest darmowa, nie trzeba za nią nic płacić. Zapisać można się co najmniej do piątku 29 stycznia do godziny 20:00. Potem może być różnie. Wszystko zależy od tego, jak uda mi się to zorganizować. Jeśli chcesz więc mieć pewność zapisania się na maturę, to zrób to do podanego wcześniej terminu (a najlepiej po prostu zapisz się teraz, nie ma na co czekać ;)). Matura nie ma sztywnej godziny – udostępnię ją w sobotę 30 stycznia o godzinie 10:00 i będzie aktywna co najmniej do niedzieli 31 stycznia do godziny 19:00.
Sobotni mail będzie zawierał link do strony, na której znajdziesz maturę (same zadania będą dostępne w pliku pdf, więc jeśli jakiś cudem nie masz programu/aplikacji, który czyta takie pliki, to napraw to zaniechanie do soboty). Pod tym linkiem w niedzielę o 20:00 pojawią się odpowiedzi, które będą dostępne co najmniej do wtorku do godziny 19:00. Dlaczego nie dłużej? Chcę po prostu nagrodzić tych, co działają. Sam zapis na maturę próbną to połowa sukcesu, ale następnie trzeba ją rozwiązać (będziesz miała na to 33 godziny). Później sprawdzić i przeanalizować (47 godzin). Ramy czasowe mają spowodować Twoją mobilizację, a nie odłożenie próbnej matury na „kiedyś tam”, „od lutego zacznę się uczyć” i „a najpóźniej od Wielkanocy” 😉
Skąd pomysł na zorganizowanie matury próbnej?
W grudniu po ostatecznych decyzjach MEN w związku z pandemią koronawirusa (i utrudnieniami w nauce z tym związanymi) wiele pozmieniało się na maturze (więcej o tym przeczytasz tutaj). Zmiany dotknęły także egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Zmieniono punktację, liczbę zadań otwartych i zamkniętych, a także zmniejszono zakres materiału. Zdaję sobie sprawę, że możesz być tym wszystkim zdezorientowana, co widzę po moich uczniach (zainteresowana korepetycjami?), więc postanowiłem przygotować maturę próbną, by każdy mógł się z nią „otrzaskać” wcześniej niż w maju 😉 Zainteresowanie próbną maturą przerosło moje oczekiwania i potwierdziło, że zależy Wam na dobrym wyniku. Spokojnie, mamy jeszcze trochę czasu, a sam zapis na próbną maturę świadczy o tym, że robisz więcej niż inni 😉
Co dalej?
Nie deklaruję jeszcze nic na 100 proc., ale wstępnie chcę zorganizować kilka takich próbnych matur (oczywiście każda autorska i różniąca się od poprzednich) przed właściwym majowym egzaminem. Na teraz najbardziej realnym terminem na kolejną próbną maturę wydaje się być sobota 20 lutego. I tutaj ramy czasowe chciałbym zawęzić dużo bardziej. Matura próbna dostępna byłaby 5-6 godzin, a odpowiedzi do niej co najmniej 24 godziny. Po prostu chcę nagrodzić działających, a nie tylko deklarujących działanie 😉 Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy zapisani na maturę próbną na 30 stycznia będą od razu zapisani na kolejne matury.
Niżej znajdziesz link do zapisu na maturę próbną z matematyki na poziomie podstawowym, którą przeprowadzę 30 stycznia. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podejmiesz wyzwanie. Jeśli uważasz, że o tej inicjatywie powinni się dowiedzieć także inni – to daj im znać. Wystarczy wysłać link do tego wpisu lub do samego zapisu. Dzięki, uśmiechaj się i do zobaczenia!